Jako firma rodzinna działamy na polskim i zagranicznym rynku od ponad 20 lat. Drzwi produkowane są przez doświadczony zespół w nowoczesnej fabryce w Będzinie, wyposażonej w doskonały park maszynowy i ze wsparciem własnego działu design i biura konstrukcyjnego. Zapewniamy również kompleksowe konsultacje oraz szkolenia. Firma Leon eksportuje swoje dopracowane w każym detalu produkty do wielu krajów europejskich. 

2023
Wprowadzenie nowej marki ekologicznych drzwi Green Doors.
2022
Zmiana formy prawnej Spółki na Leon Witas Sp. z o.o.
2021
Wprowadzamy na rynek nową markę Leon Premium. To wyselekcjonowane z oferty Leona produkty wzbogacone o nowe wykończenia i udoskonalone technologicznie.
2020
Do rozwoju firmy przyczyniają się dotacje unijne, z których aktywnie korzystamy rozbudowując centrm badawcze i wyposażając je w nowoczesne maszyny do testów.
2019
Leon wprowadza projekt współfinansowany funduszy unijnych. „Budowa Centrum Badawczo – Rozwojowego dla rozwoju asortymentu drzwi przesuwnych i rozwiernych”
2018
Zamówienie nowoczesnych maszyn do parku maszynowego mających na celu optymalizację i automatyzację produkcji oraz dalszy rozwój.
2017
Jasny podział produktów marki Leon na trzy marki: TBL by Leon (połączenie aluminiowej ościeznicy ukrytej ze skrzydłem o konstrukcji opartej na ramie aluminiowej), Leon oraz Complete by Leon.
2016
Firma Leon chroni swoją własność intelektualną, zgłaszając kolejne rozwiązania do opatentowania w Urzędzie Patentowym RP.
2015
W tym roku firma Leon obchodzi swoje 15 urodziny. Od początku była liderem w produkcji aluminiowych ościeżnic ukrytych i systemów przesuwnych.
2013
Ekspansja firmy - stworzenie nowoczesnego biura i centrum ekspozycyjnego, z zamiarem promocji firmy.
2012
Zamówienie nowoczesnych maszyn i ekspansja produktów z nową marką ościeżnic.
2011
Wprowadzenie na rynek nowych produktów - systemy przesuwne naścienne Spazio.
2010
Wprowadzenie do oferty ościeznic ukrytych Sara.
2009
Oddzielenie się części przedsiębiorstwa zajmującego się chemią budowlaną pod marką WiM (współpraca z firmą Atlas). Ukształtowanie się marki Leon na rynku - kolekcja drzwi Classic - drzwi przesuwne i rozwierne - drzwi aluminiowe.
2008
Rozwój i promocja nowej marki pod nazwą Leon.
2007
Firma zostaje wzbogacona o nowe centrum produkcyjne.
2006
Dalszy rozwój asortymentu i modernizacja parku maszynowego.
2004
Wprowadzenie nowej kolekcji Leon Premium - drzwi aluminiowe, z aluminiową ościeżnicą. Budowa nowego parku maszynowego w Będzinie.
2003
Dynamiczna ekspansja i rozwój działu sprzedaży.
2002
Rozpoczęcie współpracy z klientami zagranicznymi - sprzedaż na rynki Czech, Słowacji, Rumunii, Hiszpanii, Rosja, Litwa, Białoruś, Ukraina i Węgry - dzięki rozwojowi działu eksportu jesteśmy w stanie rozwinąć sprzedaż.
2001
Stały rozwój firmy i marek - stworzenie innowacyjnych systemów do drzwi przesuwnych z dopasowanymi akcesoriami; stworzenie kolekcji Leon Classic - drzwi przesuwne.
2000
Otwarcie parku maszynowego w Będzinie.
1999
Powstaje rodzinne przedsiębiorstwo WiM S.C., które rozpoczyna produkcję własnych systemów przesuwnych oraz drzwi ukrytych w ścianie.
1996
Wejście na rynek - głowną domeną firmy jest import wysokiej jakości systemów przesuwnych z Włoch.